Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.
Menu

Prawie 10 mld USD wpłynęło na rynki kryptowalut od klientów instytucjonalnych w 2021 roku

W SKRÓCIE

Rynek kryptowalut był świadkiem mega hossy w ostatnim roku. We wtorek 4 stycznia 2022 instytucjonalna platforma do inwestowania w kryptowaluty CoinShares podzieliła się rocznymi statystykami dotyczącymi instytucjonalnych wpływów w przestrzeni kryptowalut w zeszłym roku.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Telegram

Zgodnie z raportem, roczne instytucjonalne napływy kryptowalut wyniosły oszałamiające 9,3 miliarda dolarów, co oznacza prawie 36-procentowy wzrost w porównaniu z 6,8 miliarda dolarów w 2020 roku. Ponadto całkowita liczba aktywów kryptograficznych i produktów inwestycyjnych również wzrosła z 9 do 15 w 2021 roku.

 

Dodatkowo w ubiegłym roku wprowadzono 37 nowych produktów inwestycyjnych w porównaniu z 24 produktami w 2020 r. Tak więc na chwilę obecną istnieją 132 instytucjonalne produkty kryptograficzne, co sugeruje silny popyt instytucjonalny w przestrzeni kryptograficznej. W swoim raporcie CoinShares wspomniał:

„Chociaż wzrost w latach 2019-2020 był znacznie wyższy i wyniósł 806%, uważamy, że jest to branża dojrzewająca, z całkowitymi aktywami pod zarządzaniem (AUM) kończącymi rok na poziomie 62,5 mld USD w 2021 r. w porównaniu z zaledwie 2,8 mld USD na koniec 2019 r.”

 

Bitcoin nadal dominuje w napływach netto na rynku w stosunku do innych altcoinów. Zgodnie z raportem CoinShares, Bitcoin zarejestrował wpływy netto w wysokości 6,3 miliarda dolarów w 2021 r., co oznacza 16% wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem. Z drugiej strony, Ethereum zarejestrowało wpływy netto w wysokości 1,3 miliarda dolarów w 2021 roku. Inne fundusze wieloaktywowe z koszykiem kryptowalut odnotowały wpływy netto w wysokości 775 milionów dolarów.

 

Największy na świecie zarządzający aktywami cyfrowymiGrayscalenadal utrzymuje swoją dominację na rynku z 43,5 miliardami dolarów w AUM. Na kolejnych miejscach uplasowały się CoinShares z wartością 4,75 miliarda dolarów i 3iQ z AUM w wysokości 2,52 miliarda dolarów.

🙋🏼‍♂️ Edukacja na rynku kryptowalut to najważniejszy krok na drodze do Twojej finansowej wolności. Zacznij naukę już teraz! Dowiedz się jak obsługiwać platformy DeFi, na których można budować swój dochód pasywny oparty o kryptowaluty.

🛑 UWAGA! Artykuł i zawarte w nim informacje nie są poradą inwestycyjną. Inwestując na rynku kryptowalut działaj bardzo ostrożnie i bez emocji. Zanim zainwestujesz swoje pieniądze w jakiekolwiek aktywa, zrób własne rozeznanie rynku i zasięgnij porady u licencjonowanego doradcy inwestycyjnego oraz zaakceptuj Regulamin portalu Krypto Akademia. Pamiętaj, że na każdym rynku (akcje, nieruchomości, obligacje rządowe, złoto czy kryptowaluty) możesz stracić 100% swojego kapitału!

Powyższy wpis został opracowany na podstawie wiadomości ogólnodostępnych w internecie, które publikowane są zarówno w formie tekstowej jak i audio-wizualnej (materiały video oraz podcasty audio).