Krok 2. – Jak kupić kryptowaluty (Bitcoin i inne)

JAK KUPIĆ BITCOIN i inne KRYPTOWALUTY

🚨 Nie masz jeszcze Bitcoina ani żadnej innej kryptowaluty?

🚨 Nie wiesz jak kupić swoje pierwsze kryptowaluty (Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum i inne…)? 

🚨 Chcesz dowiedzieć się jakiego portfela użyć aby bezpiecznie je przechowywać i jak w prosty sposób nimi zarządzać?

Dzięki temu poradnikowi nauczysz się tego wszystkiego bardzo szybko.

Instrukcja, którą znajdziesz poniżej napisana jest prostym językiem, tak aby nawet osoby bez doświadczenia mogły rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami jeszcze dziś. 

Co zawiera ten poradnik ?

Jak kupić kryptowaluty bezpośrednio z portfela Bitcoin.com za pomocą karty bankowej VISA lub MASTERCARD

✅ Jakiego portfela użyć do przechowywania Bitcoin

Uwaga!

Korzystanie ze scentralizowanych / zdecentralizowanych platform i aplikacji opartych na sieci blockchain oraz protokołów smart contract wiąże się z pewnym ryzykiem. Jako użytkownik tych platform i protokołów oświadczasz, że jesteś świadomy zagrożeń wynikających z ich użytkowania i że cała odpowiedzialność spoczywa na Tobie.

Nie inwestuj oszczędności swojego życia, ani nie ryzykuj aktywów, na których utratę nie możesz sobie pozwolić. Przed zdeponowaniem jakichkolwiek środków na scentralizowanych / zdecentralizowanych platformach zapoznaj się dokładnie z ich zasadami działania, ryzykiem związanym z inwestycjami w kryptowaluty oraz z regulaminem tego poradnika.

Jeśli miałbyś jakiekolwiek problemy techniczne z działaniem tych platform możesz liczyć na wsparcie, które znajdziesz na ich platformach społecznościowych. Świat zdecentralizowanych finansów DeFi (Staking, Farming, Pożyczki, NTF, MetaVerse) jest w fazie początkowego rozwoju przez co nie jest jeszcze w pełni stabilny i zabezpieczony oraz nie daje gwarancji takich jak w tradycyjnym, nadzorowanym systemie finansowym. 

Tylko Ty sam ponosisz odpowiedzialność za podjęte przez siebie decyzje i działania oraz robisz wszystko na własne ryzyko.

JAK KUPIĆ KRYPTOWALUTY KARTĄ BANKOWĄ

Dzięki instrukcji znajdującej się na tej stronie proces zakupu kryptowalut jest prosty do wykonania i nie wymaga dużej ilości czasu od użytkownika.

Aby zakupić kryptowalutę Bitcoin, Ethereum lub Bitcoin Cash (BCH) za pomocą tego poradnika będziesz potrzebował telefon z zainstalowanym portfelem Bitcoin.com oraz normalnych pieniędzy (złotówek) na swojej karcie bankowej (VISA lub MASTERCARD).

Jeśli nie masz jeszcze portfela Bitcoin.com na swoim telefonie to wróć do kroku 1 aby go zainstalować.

✅ Instrukcja jak krok po kroku kupić kryptowalutę Bitcoin Cash

1️⃣ Aby przejść do zakupu Bitcoin Cash (BCH) otwórz na telefonie portfel kryptowalut Bitcoin.com, a następnie kliknij zielony przycisk „BUY”, który widoczny jest na poniższym zdjęciu👇

Ważna wiedza do przyswojenia

✅ Pamiętaj, że przesyłanie kryptowalut pomiędzy portfelami czy giełdami wiąże się z pobraniem opłaty za przesył. Opłata ta pobierana jest w kryptowalucie, którą chcesz przesłać.

Przykład: Kiedy chcesz przesłać Kryptowalutę Bitcoin Cash (BCH) to opłata za przesył tej kryptowaluty pobierana jest w Bitcoin Cash. 

Trzeba brać to pod uwagę ponieważ kupując BCH dokładnie w takiej ilości ile potrzebujesz przesłać na inny portfel, to musisz kupić go trochę więcej aby nie zabrakło na opłatę za transakcję.

✅ Zawsze warto mieć od kilku do kilkunastu dolarów więcej w kryptowalucie, w której robimy przelew ponieważ wielkość opłaty za przesył jest zmienna i może wynosić od kilku centów do kilkunastu dolarów (Bitcoin Cash to zazwyczaj kilkanaście centów).

✅ W przypadku wysyłania tokenów z portfela to opłata za przesył tych tokenów pobierana jest w kryptowalucie, na której powstał dany token (ale nie dotyczy to naszego przykładu).

✅ Często szybkość przesyłu danej kryptowaluty lub tokenu uzależniona jest od wielkości ustawionej opłaty.

Kolejny przykład:

Chcesz kupić dostęp VIP do Krypto Akademii wart $199 za pomocą Bitcoin Cash to potrzebujesz mieć na swoim portfelu BCH o równowartości minimum $200 aby z pozostałego $1 mogła zostać pobrana opłata za przelew.

2️⃣Kiedy wiesz już to wszystko, wybierz teraz kwotę w dolarach, za którą chcesz kupić Bitcoin Cash wpisując w miejscu, które widać niżej 👇 na zdjęciu, a następnie kliknij przycisk „DONE”.

3️⃣ Teraz kliknij czarny przycisk „CONTINUE”.

4️⃣ Teraz wpisz swój adres e-mail i ponownie kliknij przycisk „CONTINUE”.

Na podany przez Ciebie adres zostanie wysłany specjalny kod weryfikujący poprawność Twojego konta e-mail. Kod ten użyjesz w kolejnym kroku. 

W tym momencie musisz zweryfikować swój adres e-mail, który podałeś powyżej.

5️⃣ Aby to zrobić otwórz swoją skrzynkę pocztową z otrzymaną wiadomością od Bitcoin.com, a następnie zapisz lub skopiuj kod, który dostałeś…

…a następnie wpisz lub wklej go w wyznaczone miejsce w swoim portfelu.

6️⃣ Następnie jeśli zgadzasz się na warunki operatora płatności MoonPay to zaznacz wymagane pole klikając palcem w pusty kwadrat, a kiedy już to zrobisz kliknij przycisk „CONTINUE”.

7️⃣ Teraz wypełnij kolejne pola…:

 • swoje imię,
 • nazwisko, 
 • datę urodzenia, 
 • oraz twoją narodowość.

Wszystkie dane personalne muszą być to Twoje prawdziwe dane.

…a po wypełnieniu wszystkich pozycji kliknij ponownie przycisk „CONTINUE” znajdujący się na samym dole. 

8️⃣ Następnie podaj adres zamieszkania:

 • ulicę, 
 • miasto, 
 • kod pocztowy, 
 • kraj

Tutaj również muszą być prawdziwe dane personalne.

…a po wpisaniu danych kliknij „CONTINUE”. 

Teraz system prosi Cię o dodanie formy płatności (obsługiwanę są zarówno karty bankowe debetowe jak i karty kredytowe).

9️⃣ Kliknij więc w przycisk „Credit/Debit card”, a dzięki temu automatycznie przejdziesz dalej…

Sprawdź teraz dane osobowe, które wcześniej podałeś czy są prawidłowe i czy pokrywają się z danymi właściciela karty, którą dokonasz płatności (jeśli płacisz kartą, która nie należy do Ciebie lub jest utworzona na jakiś stary i nieaktualny adres to odhacz teraz pole w ramce na samej górze i podaj aktualne dane właściciela karty).

1️⃣0️⃣ Jeśli płacisz swoją kartą i wszystkie dane się zgadzają to kliknij w przycisk „CONTINUE”.

1️⃣1️⃣ Wypełnij teraz puste pola podając dane z karty bankowej i kliknij „CONTINUE”.

Widzisz teraz ekran z podsumowaniem i kilkoma ważnymi informacjami.

To już ostatni krok przed ostatecznym zakupem Twojego BCH.

 • U samej góry znajdują się dane karty, które wcześniej podałeś.
 • Niżej na jaki adres portfela zakupiony Bitcoin Cash zostanie przesłany.
 • Następnie całe podsumowanie czyli jaką dokładną ilość BCH dostaniesz i ile ostatecznie za jego zakup zapłacisz (włącznie z opłatą).

1️⃣2️⃣ Jeśli zgadzasz się na warunki operatora MoonPay (jest to jeden z najtańszych operatorów) to zaznacz teraz mały kwadracik na dole i kliknij przycisk „BUY NOW”.

Teraz chwilę cierpliwości.

Trwa przetwarzanie transakcji i wszystko na ekranie dzieje się samoczynnie…

Proces ten może potrwać nawet około 5 minut zanim otrzymasz informację, że Bitcoin Cash jest już na Twoim portfelu Bitcoim.com.

Właśnie otrzymałeś bardzo ważną wiadomość!

Zakupiona przez Ciebie kryptowaluta Bitcoin Cash jest już na portfelu!

SUKCES!

Twój zakup w całości został zakończony pomyślnie!  🥳 👏

1️⃣3️⃣ Wyłącz teraz swój portfel, a następnie włącz go ponownie.

Na głównej stronie twojego portfela Bitcoin.com widać m.in. następujące informacje: 

 • Jakie kryptowaluty się na nim znajdują
 • Jaką ilość ich posiadasz
 • Jaką wartość mają one w przeliczeniu do dolara amerykańskiego

GRATULACJE!

Posiadasz już swoje pierwsze kryptowaluty oraz nauczyłeś się jak je kupić za pomocą karty bankowej.

Podsumowanie

✅ Posiadasz już konto na giełdzie Binance

✅ Nauczyłeś się obsługiwać giełdę Binance

✅ Zainstalowałeś portfel kryptowalut Bitcoin.com na swoim telefonie

✅ Odpowiednio skonfigurowałeś i zabezpieczyłeś portfel Bitcoin.com

✅ Nauczyłeś się obsługiwać portfel kryptowalut (np. jak kupić kryptowaluty)

✅ Posiadasz już pierwsze kryptowaluty.

Możesz teraz przejść do Kroku 3 w którym dowiesz się jak kupić dostęp VIP do Krypto Akademii.

UWAGA!

Informacje (tekst oraz materiały video) jakie znajdziesz na tej stronie, przedstawiają wizję oraz aktualne (na dzień 01/10/2021) funkcjonalności projektu Bitcoin.com. Projekt ciągle ewoluuje czyli ulega nieustannym zmianom. Informacje o projekcie nie powinny być postrzegane jako gwarancja jego działania w przyszłości, ani gwarancją możliwych do osiągnięcia zysków. 

Zachęcamy do śledzenia informacji na temat postępów w rozwoju projektu Bitcoin.com na oficjalnych kanałach takich jak: strona WWW, Telegram, Twitter.

UWAGA!

Wszystkie informacje zawarte na tej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko. 

Przed dokonaniem jakiejkolwiek transakcji na rynku kryptowalut zapoznaj się szczegółowo i zaakceptuj regulamin niniejszego serwisu.