Menu

15 liderów kryptowalut na liście Forbes “30 Under 30”

W SKRÓCIE

Forbes umieścił 15 liderów biznesu kryptowalutowego w swoim najnowszym zestawieniu “30 Under 30” z 2022 roku.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Telegram
Forbes krypto

Pomimo swojej mylącej nazwy, doroczna lista Forbes “30 Under 30” obejmuje w rzeczywistości 600 osób w wieku do 30 lat z 20 kategorii, takich jak finanse, gry i muzyka. Znani absolwenci zeszłorocznej edycji to założyciel FTX i Alameda Research Sam Bankman-Fried oraz Brian Tubergen, współtwórca platformy CoinList.

 

W najnowszym wydaniu opublikowanym w środę Forbes zauważył, że ostatnia partia osób poniżej 30. roku życia zebrała łącznie ponad 1 miliard dolarów. Publikacja wymienia około 15 osób ze świata kryptowalut na liście, w tym współdyrektorów generalnych Alamada Research, Caroline Ellison i Sama Trabucco, współzałożyciela OpenSea Alexa Atallaha i założycielkę PleasrDAO Emily Yang.

 

Kategorią, w której występuje najwięcej liderów kryptowalut (11), była „Finanse”, w tym Clinton Bembry, założyciel zdecentralizowanej platformy transakcyjnej opartej na finansach Slingshot; Tegan Kline, współtwórca protokołu indeksowania danych blockchain Edge & Node; oraz Roneil Rumburg, współzałożyciel i dyrektor generalny usługi przesyłania strumieniowego opartej na blockchainie Audius.

 

Poza finansami Yang z PleasrDao została wymieniona w kategorii „Sztuka” za swoją pracę w pozyskiwaniu imponujących kolekcji niewymiennych tokenów (NFT), takich jak Edwarda Snowdena za 2224 ETH w kwietniu (10,1 mln USD po obecnych cenach). Współzałożyciele Blockworks, Michael Ippolito i Jason Yanowitz, zostali również zaliczeni do kategorii „Media” za ich wysiłki w dziennikarstwie kryptograficznym.

 

Tegoroczny kontyngent osób z branży kryptowalut zanotował 50% wzrost w stosunku do 10 młodych liderów kryptowalut wymienionych w poprzedniej edycji i odzwierciedla rosnący trend akceptacji kryptowalut w mediach głównego nurtu. Może to częściowo wynikać z rosnącej liczby przedsiębiorców kryptograficznych, którzy znaleźli się na liście najbogatszych postaci w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

 

W zeszłym miesiącu siedmiu przedstawicieli świata kryptowalut znalazło się na corocznej liście najbogatszych przedsiębiorców Australian Financial Review w wieku do 40 lat. Lista najbogatszych miliarderów Forbesa z 2021 r. z kwietnia zawierała również 13 liderów kryptowalutowych, co stanowi 3-krotny wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.

🙋🏼‍♂️ Jeśli jesteś osobą nową, która nie ma wiedzy na tematy związane z Bitcoin oraz technologią BlockChain, to tutaj znajdziesz podstawowe informacje oraz dokładną instrukcję (krok po kroku) i dowiesz się jak kupić pierwsze kryptowaluty.

Więcej wpisów

Krypto Akademia
mmajerski

DeFi – zdecentralizowane finanse na rynku kryptowalut

Odkryj świat finansów zdecentralizowanych (DeFi) i dowiedz się, jak może on zmienić sposób, w jaki zarabiasz i inwestujesz swoje środki. W naszym najnowszym wpisie na blogu przedstawiamy podstawowe informacje o DeFi oraz różne możliwości zarobku, takie jak staking, lending i yield farming. Zanurz się w fascynującej przyszłości finansów!

Czytaj więcej »
EDUKACJA
mmajerski

Stablecoiny

Nie wiesz, co to Stablecoin? Sprawdź nasz najnowszy wpis ⬇️ i dowiedz się, jak działają te stabilne kryptowaluty oraz jakie zagrożenia ze sobą niosą.

Czytaj więcej »
EDUKACJA
mmajerski

Co To Jest Bitcoin

Bitcoin jest jedną z pierwszych kryptowalut i jest obecnie najbardziej popularną i wartościową kryptowalutą. Wartość Bitcoina jest ustalana przez rynek i zależy od popytu i podaży. W odróżnieniu od tradycyjnych walut, nie jest on kontrolowany przez jednostki rządowe ani banki centralne.

Czytaj więcej »

🛑 UWAGA! Artykuł i zawarte w nim informacje nie są poradą inwestycyjną. Inwestując na rynku kryptowalut działaj bardzo ostrożnie i bez emocji. Zanim zainwestujesz swoje pieniądze w jakiekolwiek aktywa, zrób własne rozeznanie rynku i zasięgnij porady u licencjonowanego doradcy inwestycyjnego oraz zaakceptuj Regulamin portalu Krypto Akademia. Pamiętaj, że na każdym rynku (akcje, nieruchomości, obligacje rządowe, złoto czy kryptowaluty) możesz stracić 100% swojego kapitału!

Powyższy wpis został opracowany na podstawie wiadomości ogólnodostępnych w internecie, które publikowane są zarówno w formie tekstowej jak i audio-wizualnej (materiały video oraz podcasty audio).