Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.
Menu

W zeszłym tygodniu sprzedano grunty MetaVerse o wartości 106 mln USD

W SKRÓCIE

Niewątpliwie “nieruchomości” Metaverse to kolejny wielki hit w przestrzeni NFT. Wirtualne światy, generujące rekordowe wyniki sprzedaży i stale rosnące ceny NFT, są nowym topowym towarem w przestrzeni kryptowalut.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Telegram
Działki MetaVerse

Według danych DappRadar cztery projekty Metaverse oparte na blockchain wygenerowały w zeszłym tygodniu sprzedaż wirtualnych gruntów niezamiennych tokenów (NFT) o wartości ponad 100 milionów dolarów.

 

We wtorkowym poście zdecentralizowanej firmy analitycznej zajmującej się analizą aplikacji doniesiono, że między 22 a 28 listopada aktywność „rosła” w The Sandbox, Decentraland, CryptoVoxels i Somnium Space z łącznym wolumenem obrotu o wartości 105,8 mln USD z ponad 6,000 handlowców:

 

„Niewątpliwie ląd Metaverse to kolejny wielki hit w przestrzeni NFT. Wirtualne światy, generujące rekordowe wyniki sprzedaży i stale rosnące ceny NFT, są nowym topowym towarem w przestrzeni kryptowalut”.

 

Sandbox stanowiła lwią część wolumenu w ciągu tygodnia z 86,56 milionami dolarów, Decentraland stanowił 15,53 miliona dolarów, podczas gdy CryptoVoxels i Somnium Space wygenerowały odpowiednio 2,68 miliona i 1,1 miliona dolarów. Wszystkie cztery z tych projektów Metaverse są zbudowane na blockchainie Ethereum, chociaż projekty w innych sieciach, takich jak Solana, również zaczynają nabierać tempa.

 

DappRadar zauważył, że „fala zainteresowania wirtualnymi światami, takimi jak The Sandbox i Decentraland, rozpoczęła się wraz ze zmianą marki Facebooka na Meta”.

 

„Jednak jest to tylko wierzchołek góry lodowej, która wypchnęła termin Metaverse do głównego nurtu. Wirtualne światy niosą ze sobą tak ogromny potencjał, a my dopiero zaczynamy dostrzegać pełną gamę przypadków użycia lądu Metaverse” – czytamy w poście na blogu.

 

Komentując ogromny wzrost wolumenu sprzedaży gruntów NFT przez The Sandbox, Yat Siu, prezes i współzałożyciel firmy macierzystej Sandbox, Animoca Brands, powiedział:

 

„Facebook, próbując uzurpować sobie narrację o metawersie, wywołał reakcję łańcuchową innych firm, które nie są w Web 3.0 (takich jak Microsoft), które również ogłosiły swoje strategie metaverse i wywołały masowe zainteresowanie i świadomość”.

 

Siu skontrastował podejście Meta z bardziej organicznym, zbudowanym przez użytkownika środowiskiem The Sandbox.

 

„Chociaż nie wszyscy rozumieją, co naprawdę oznaczają prawa własności cyfrowej, wystarczająco dużo z nich jest teraz tym zainteresowanych, co zwiększyło świadomość w sieci. 

 

Spośród czterech wymienionych projektów, Decentraland odnotował największą sprzedaż gruntów NFT w ciągu ostatnich 30 dni, przy czym działka składająca się ze 116 działek w wirtualnym świecie Fashion Street District sprzedała się za 618,000 tokenów MANA (około 3 miliony USD).

 

Tego samego dnia The Sandbox sprzedał również stokenizowany ultraluksusowy mega jacht za 149 Ether (ETH) o wartości ponad 666,000 USD.

🙋🏼‍♂️ Jeśli jesteś osobą nową, która nie ma wiedzy na tematy związane z Bitcoin oraz technologią BlockChain, to tutaj znajdziesz podstawowe informacje oraz dokładną instrukcję (krok po kroku) i dowiesz się jak kupić pierwsze kryptowaluty.

Więcej wpisów

Ledger-Nano-X
EDUKACJA
mmajerski

Portfel Kryptowalut Ledger Nano X

Czy poszukujesz bezpiecznego i łatwego w użyciu portfela do przechowywania swoich kryptowalut? Ledger, jeden z najlepiej ocenianych portfeli na rynku, zapewnia pełne bezpieczeństwo i łatwe zarządzanie kryptowalutami.

Czytaj więcej »

🛑 UWAGA! Artykuł i zawarte w nim informacje nie są poradą inwestycyjną. Inwestując na rynku kryptowalut działaj bardzo ostrożnie i bez emocji. Zanim zainwestujesz swoje pieniądze w jakiekolwiek aktywa, zrób własne rozeznanie rynku i zasięgnij porady u licencjonowanego doradcy inwestycyjnego oraz zaakceptuj Regulamin portalu Krypto Akademia. Pamiętaj, że na każdym rynku (akcje, nieruchomości, obligacje rządowe, złoto czy kryptowaluty) możesz stracić 100% swojego kapitału!

Powyższy wpis został opracowany na podstawie wiadomości ogólnodostępnych w internecie, które publikowane są zarówno w formie tekstowej jak i audio-wizualnej (materiały video oraz podcasty audio).