Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.
Menu

Bitcoin wyprzedził PayPal o ponad 60% w 2021

W SKRÓCIE

Raport Blockdata pokazuje, że Bitcoin przetworzył o 62% więcej transakcji pod względem wartości w dolarach niż PayPal w 2021 roku. Jednak Mastercard i Visa nadal pozostają liderami, jeśli chodzi o ten wskaźnik.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Telegram
Bitcoin wyprzedza paypal

Bitcoin wykazuje coraz więcej oznak adopcji i wzrostu. Wiodąca na świecie kryptowaluta (BTC) przetworzyła o 62% więcej transakcji pod względem wartości dolara niż PayPal w 2021 r. Nowe informacje pojawiają się, gdy krytycy nadal dyskutują o akceptowalności bitcoinów na globalnym poziomie płatności.

Dane ujawniła firma Blockdata, która opublikowała raport porównujący bitcoin z płatnościami Mastercard i Visa.

Blockdata przede wszystkim skupił się w raporcie na tym, czy bitcoin może konkurować z dwiema sieciami płatniczymi, co w rezultacie potwierdzono, ale z zastrzeżeniem, że zajmie to trochę czasu.

 

W 2021 r. sieć Bitcoin przetwarzała około 489 miliardów dolarów na kwartał. PayPal przetwarzał 302 miliardy dolarów kwartalnie, podczas gdy Mastercard i Visa były znacznie przewagą, osiągając 1,8 biliona i 3,2 biliona dolarów kwartalnie.

Jasne jest więc, że bitcoin ma przed sobą długą drogę, zanim stanie się zagrożeniem dla Mastercard i Visa, ale konkurencja może nadejść szybciej, niż mogłoby się wydawać. W końcu bitcoin osiągnął swój obecny poziom po zaledwie 12 latach istnienia, zaczynając od garstki cypherpunków i entuzjastów.

 

Blockdata jest bardziej skoncentrowana na porównywaniu bitcoinów z Mastercard i Visa, które postrzega jako technologie o różnych zastosowaniach. Określa te ostatnie jako „technologie wydawania”, podczas gdy sieć Bitcoin jest „technologią oszczędzania”.

W tym celu zwraca uwagę na kilka czynników, które mogą pomóc w doprowadzeniu Bitcoina do poziomów przetwarzania w dwóch ustalonych sieciach płatniczych. Są to liczba transakcji, średnia kwota BTC na transakcję oraz sama cena bitcoina. Ale oczywiście najważniejsze jest to, czy sieć bitcoin poradzi sobie z tak dużymi wolumenami transakcji, które uczynią ją konkurencyjną.

 

Oczekiwany silny wzrost dla Bitcoin’s Lightning Network

Zdolność Bitcoina do obsługi większej liczby transakcji będzie zależeć od wdrożenia i ulepszenia rozwiązań skalujących. Obecnie najważniejszym rozwiązaniem jest Lightning Network, która pod koniec września 2021 r. osiągnęła rekordową przepustowość. W tym samym okresie zanotowano również rekordową liczbę węzłów i kanałów płatności.

Firma Arcane Research opublikowała raport State of Lightning, w którym oszacowano, że sieć Lightning Network powiększy się do 800 milionów użytkowników do 2030 r. Wymieniono przekazy pieniężne, gry i transmisje strumieniowe jako główne przypadki użycia, które przyspieszyłyby przyjęcie rozwiązania skalującego.

Przy takiej wydajności zapewnianej przez Lightning, sieć Bitcoin z pewnością może być na drodze do przejęcia Mastercard i Visa. Minie jednak trochę czasu, zanim dojdzie do skutku.

🙋🏼‍♂️ Jeśli jesteś osobą nową, która nie ma wiedzy na tematy związane z Bitcoin oraz technologią BlockChain, to tutaj znajdziesz podstawowe informacje oraz dokładną instrukcję (krok po kroku) i dowiesz się jak kupić pierwsze kryptowaluty.

Więcej wpisów

Ledger-Nano-X
EDUKACJA
mmajerski

Portfel Kryptowalut Ledger Nano X

Czy poszukujesz bezpiecznego i łatwego w użyciu portfela do przechowywania swoich kryptowalut? Ledger, jeden z najlepiej ocenianych portfeli na rynku, zapewnia pełne bezpieczeństwo i łatwe zarządzanie kryptowalutami.

Czytaj więcej »

🛑 UWAGA! Artykuł i zawarte w nim informacje nie są poradą inwestycyjną. Inwestując na rynku kryptowalut działaj bardzo ostrożnie i bez emocji. Zanim zainwestujesz swoje pieniądze w jakiekolwiek aktywa, zrób własne rozeznanie rynku i zasięgnij porady u licencjonowanego doradcy inwestycyjnego oraz zaakceptuj Regulamin portalu Krypto Akademia. Pamiętaj, że na każdym rynku (akcje, nieruchomości, obligacje rządowe, złoto czy kryptowaluty) możesz stracić 100% swojego kapitału!

Powyższy wpis został opracowany na podstawie wiadomości ogólnodostępnych w internecie, które publikowane są zarówno w formie tekstowej jak i audio-wizualnej (materiały video oraz podcasty audio).