Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.
Menu

ATH na Bitcoin hash rate

W SKRÓCIE

Po tym, jak globalny współczynnik haszowania Bitcoin spadł do poziomu 84 EH/s w czerwcu, od tego czasu sieć odzyskała poziom około 175 EH/s w tym tygodniu i wydaje się dążyć do przebicia najwyższych poziomów w swojej historii.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Telegram
BitCoin hash rate wykres

Globalny współczynnik haszowania sieci Bitcoin spadł do zaledwie 84 eksahashów na sekundę (EH/s) na początku czerwca po rozprawieniu się rządu chińskiego z sektorem wydobycia kryptowalut.

 

Według Blockchain.com, globalny współczynnik haszowania wzrósł o 108% od czerwca, przy czym sieć Bitcoin działała ze średnią (siedmiodniowa średnia krocząca) na poziomie 175 EH/s od środy.

Liczba ta jest mniej więcej 3% niższa od szczytowych poziomów 180 EH/s obserwowanych w szczytowym momencie poprzedniego cyklu byków w maju.

 

Powszechnie uważa się, że trendy w hash rate odpowiadają cenie Bitcoina (BTC), co sugeruje, że na horyzoncie może pojawić się pozytywna akcja cenowa pomimo ogólnie ponurych nastrojów na rynku w tej chwili.

Rzeczywistość globalnego współczynnika haszowania ATH jest jednak trudna do ustalenia, ponieważ wiele popularnych platform różni się w swoich szacunkach dotyczących historii i bieżącej wydajności sieci Bitcoin.

 

Według danych BitInfoCharts, ATH w maju osiągnęło 197 EH/s, zanim w czerwcu spadło do 68 EH/s. Od środy platforma miała wskaźnik haszowania Bitcoina na poziomie 191 EH/s, podczas gdy YCharts ma aktualną wydajność na poziomie 186 EH/s.

 

Przed wprowadzeniem zakazu wydobycia BTC (na terytorium Republiki Chińskiej), górnicy bitcoinów w Chinach stanowili aż 70% globalnego wskaźnika haszowania. Od tego czasu krajobraz zmienił się dramatycznie, a Stany Zjednoczone stały się krajem, który odpowiada za większość wskaźnika hashowania Bitcoina na poziomie 42%, według szacunków z indeksu zużycia energii elektrycznej Bitcoin na Uniwersytecie Cambridge.

🙋🏼‍♂️ Jeśli jesteś osobą nową, która nie ma wiedzy na tematy związane z Bitcoin oraz technologią BlockChain, to tutaj znajdziesz podstawowe informacje oraz dokładną instrukcję (krok po kroku) i dowiesz się jak kupić pierwsze kryptowaluty.

Więcej wpisów

Ledger-Nano-X
EDUKACJA
mmajerski

Portfel Kryptowalut Ledger Nano X

Czy poszukujesz bezpiecznego i łatwego w użyciu portfela do przechowywania swoich kryptowalut? Ledger, jeden z najlepiej ocenianych portfeli na rynku, zapewnia pełne bezpieczeństwo i łatwe zarządzanie kryptowalutami.

Czytaj więcej »

🛑 UWAGA! Artykuł i zawarte w nim informacje nie są poradą inwestycyjną. Inwestując na rynku kryptowalut działaj bardzo ostrożnie i bez emocji. Zanim zainwestujesz swoje pieniądze w jakiekolwiek aktywa, zrób własne rozeznanie rynku i zasięgnij porady u licencjonowanego doradcy inwestycyjnego oraz zaakceptuj Regulamin portalu Krypto Akademia. Pamiętaj, że na każdym rynku (akcje, nieruchomości, obligacje rządowe, złoto czy kryptowaluty) możesz stracić 100% swojego kapitału!

Powyższy wpis został opracowany na podstawie wiadomości ogólnodostępnych w internecie, które publikowane są zarówno w formie tekstowej jak i audio-wizualnej (materiały video oraz podcasty audio).