Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.
Menu

Zapotrzebowanie na moc wydobywczą Bitcoin w Teksasie może wzrosnąć 5 razy do 2023 roku

W SKRÓCIE

Podczas gdy Teksas chce stać się globalnym centrum operacji wydobycia bitcoinów, mieszkańcy obawiają się, że sieć energetyczna nie będzie w stanie obsłużyć obciążenia.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Telegram
Kopanie bitcoinów

Ponieważ stan Teksas stoi w obliczu szybkiego napływu operacji wydobywczych bitcoinów, jego infrastruktura elektryczna będzie musiała obsłużyć oczekiwane przez branżę 5,000 megawatów (MW) dodatkowego zapotrzebowania na energię do 2023 roku.

Przemysł wydobywczy Bitcoin w Teksasie zużywa obecnie około 500 do 1000 MW mocy. Zgodnie z doniesieniami, Electric Reliability Council of Texas (ERCOT) przewiduje, że do 2023 r. popyt może wzrosnąć nawet pięciokrotnie.

Ta ekspansja ma miejsce, gdy południowy stan planuje stać się domem dla 20% światowych operacji wydobywczych bitcoinów. Teksas stał się celem dla górników bitcoinów, odkąd chiński rząd oficjalnie zakazał wydobywania bitcoinów na początku tego roku.

 

Rząd stanowy wykorzystał restrykcje Chin, czyniąc Teksas rajem dla górników kryptowalut, którzy mogą teraz korzystać z 10-letniego zwolnienia podatkowego, ulg podatkowych od sprzedaży i sponsorowanych przez państwo szkoleń dla pracowników.

 

Niektórzy mieszkańcy Teksasu obawiają się jednak, że istniejącej sieci energetycznej nie można ulepszyć. Zarządzanie stanową siecią elektroenergetyczną ERCOT zostało dokładnie zbadane w lutym 2021 r., kiedy w regionie podczas ekstremalnego zimna, które pozostawiło około 5 milionów mieszkańców bez prądu na kilka dni, pojawiły się przerwy w dostawie prądu.

 

Raport wydany przez ERCOT w piątek nie wzbudził zaufania, że ​​problemy z siecią zostały naprawione. Reporter Texas Observer, Amal Ahmed, napisał w poniedziałek na Twitterze:

„Nowy raport oceny sezonowej (w zasadzie prognoza) ERCOT wydaje się wskazywać, że, jak można się spodziewać, agencja wcale nie zmieniła swojego podejścia, aby naprawdę przygotować się na skrajności”.

 

Niektórzy górnicy próbowali rozwiać obawy mieszkańców dotyczące potencjalnego drenażu zasobów. Texas Standard poinformował, że ​​niektórzy górnicy Bitcoin współpracują z lokalnymi dostawcami energii, aby zapewnić stabilność sieci.

Tymczasem kilka innych zamierza działać przy użyciu w pełni odnawialnych i potencjalnych alternatywnych źródeł energii, takich jak flary na gaz ziemny, ponieważ operacje wydobywcze BTC stają się coraz bardziej ekologiczne.

Obecnie rząd stanu Teksas nie przedstawia żadnych propozycji rozwiązania potencjalnych problemów, które mogą wyniknąć ze wzrostu zapotrzebowania na energię elektryczną ze strony górników kryptowalut.

Jak sugeruje Texas Standard, górnicy mogą być elastyczni w wyłączaniu swojego sprzętu w okresach szczytowego zapotrzebowania lub pobierać premię za kilowatogodzinę, jeśli chcą pozostać przy pracy w okresach szczytowego zapotrzebowania.

🙋🏼‍♂️ Jeśli jesteś osobą nową, która nie ma wiedzy na tematy związane z Bitcoin oraz technologią BlockChain, to tutaj znajdziesz podstawowe informacje oraz dokładną instrukcję (krok po kroku) i dowiesz się jak kupić pierwsze kryptowaluty.

Więcej wpisów

Ledger-Nano-X
EDUKACJA
mmajerski

Portfel Kryptowalut Ledger Nano X

Czy poszukujesz bezpiecznego i łatwego w użyciu portfela do przechowywania swoich kryptowalut? Ledger, jeden z najlepiej ocenianych portfeli na rynku, zapewnia pełne bezpieczeństwo i łatwe zarządzanie kryptowalutami.

Czytaj więcej »

🛑 UWAGA! Artykuł i zawarte w nim informacje nie są poradą inwestycyjną. Inwestując na rynku kryptowalut działaj bardzo ostrożnie i bez emocji. Zanim zainwestujesz swoje pieniądze w jakiekolwiek aktywa, zrób własne rozeznanie rynku i zasięgnij porady u licencjonowanego doradcy inwestycyjnego oraz zaakceptuj Regulamin portalu Krypto Akademia. Pamiętaj, że na każdym rynku (akcje, nieruchomości, obligacje rządowe, złoto czy kryptowaluty) możesz stracić 100% swojego kapitału!

Powyższy wpis został opracowany na podstawie wiadomości ogólnodostępnych w internecie, które publikowane są zarówno w formie tekstowej jak i audio-wizualnej (materiały video oraz podcasty audio).