Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.
Menu

Bank Indonesia chce walczyć z Bitcoinem za pomocą CBDC (Central Bank Digital Currency)

W SKRÓCIE

Bank centralny Indonezji uważa CBDC za lepsze narzędzie finansowe niż prywatne kryptowaluty.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Telegram

Bank centralny Indonezji jest gotów wydać cyfrową formę swojej waluty krajowej jako sposób „walki” z prywatnymi zasobami cyfrowymi. Instytucja finansowa uważa, że ​​CBDC byłoby bardziej „wiarygodne” niż bitcoin lub altcoiny.

Bank Indonesia (BI) – bank centralny tego kraju – ujawnił zamiar wprowadzenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) na początku tego roku. W maju gubernator Perry Warjiyo zapewnił, że jest w drodze, nie ujawniając konkretnej daty premiery.

 

Wtedy BI zauważył, że podczas pandemii COVID-19 miejscowi przeszli z płatności gotówkowych na płatności cyfrowe. Jako taka, CBDC monitorowana i kontrolowana przez władze byłaby najlepszą opcją dla tej transformacji monetarnej, zaopiniowała instytucja.

Według niedawnych relacji Bloomberga, Bank Indonesia ma teraz kolejny powód, aby wydać cyfrową rupię: „walczyć” z kryptowalutami, które mają znaczący wpływ na krajową sieć finansową. Juda Agung – zastępca gubernatora w banku – dodał, że CBDC jest bardziej niezawodną opcją niż bitcoin, Ether i reszta prywatnych zasobów cyfrowych:

„CBDC byłoby jednym z narzędzi do walki z kryptowalutami. Zakładamy, że ludzie uznaliby CBDC za bardziej wiarygodne niż krypto. CBDC byłoby częścią wysiłków zmierzających do rozwiązania problemu wykorzystania kryptowalut w transakcjach finansowych”.

 

W międzyczasie rząd Indonezji zamierza stworzyć dedykowaną giełdę aktywów cyfrowych do końca 2021 roku, ponieważ kraj ma ponad 7 milionów inwestorów kryptowalutowych, a wartość transakcji przekroczyła 30 miliardów dolarów. Dla porównania, w 2020 roku w przestrzeń krypto zainwestowało prawie dwa razy mniej obywateli Indonezji.

🙋🏼‍♂️ Jeśli jesteś osobą nową, która nie ma wiedzy na tematy związane z Bitcoin oraz technologią BlockChain, to tutaj znajdziesz podstawowe informacje oraz dokładną instrukcję (krok po kroku) i dowiesz się jak kupić pierwsze kryptowaluty.

Więcej wpisów

Ledger-Nano-X
EDUKACJA
mmajerski

Portfel Kryptowalut Ledger Nano X

Czy poszukujesz bezpiecznego i łatwego w użyciu portfela do przechowywania swoich kryptowalut? Ledger, jeden z najlepiej ocenianych portfeli na rynku, zapewnia pełne bezpieczeństwo i łatwe zarządzanie kryptowalutami.

Czytaj więcej »

🛑 UWAGA! Artykuł i zawarte w nim informacje nie są poradą inwestycyjną. Inwestując na rynku kryptowalut działaj bardzo ostrożnie i bez emocji. Zanim zainwestujesz swoje pieniądze w jakiekolwiek aktywa, zrób własne rozeznanie rynku i zasięgnij porady u licencjonowanego doradcy inwestycyjnego oraz zaakceptuj Regulamin portalu Krypto Akademia. Pamiętaj, że na każdym rynku (akcje, nieruchomości, obligacje rządowe, złoto czy kryptowaluty) możesz stracić 100% swojego kapitału!

Powyższy wpis został opracowany na podstawie wiadomości ogólnodostępnych w internecie, które publikowane są zarówno w formie tekstowej jak i audio-wizualnej (materiały video oraz podcasty audio).