Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.
Menu

Dolary to “gówniane” pieniądze! Prezydent Salwadoru wzywa Fed do zaprzestania drukowania dolarów.

W SKRÓCIE

Ponieważ dolar amerykański nadal doświadcza gwałtownie rosnącej inflacji, prezydent Salwadoru Nayib Bukele zajął się tą sprawą, wskazując, że głównym winowajcą jest zwiększony dodruk pieniądza fiducjarnego.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Telegram
Dolar to "gówniany" pieniądz

Odpowiadając na raport Bloomberga dotyczący tej kwestii w swoim najnowszym tweecie, prezydent Bukele zauważył, że Rezerwa Federalna (Fed) powinna przestać drukować więcej pieniędzy, ponieważ jej wysiłki w walce z szybko eskalującą inflacją za pomocą większego zastrzyku gotówki okazują się kontr-skuteczne.

 

Choroba drukowania pieniędzy

Zgodnie z raportem, prezes Fed, Jerome Powell, zasugerował podczas wystąpienia przed komisją senacką, że nadszedł czas, aby wycofać skutki inflacji dla gospodarki kraju jako „przejściowe”.

„Słowo przejściowy ma różne znaczenia dla różnych ludzi. Dla wielu niesie to poczucie krótkotrwałości. Zwykle używamy go w celu oznaczenia, że ​​nie pozostawi trwałego śladu w postaci wyższej inflacji. Myślę, że to chyba dobry moment, aby wycofać się z tego słowa i spróbować jaśniej wyjaśnić, co mamy na myśli” – powiedział Powell.

Przysiągł, że Fed użyje wszelkich narzędzi niezbędnych do walki z presją inflacyjną, która, jak zauważył, „potrwa długo w przyszłym roku”.

Powell zasugerował możliwość podniesienia stóp procentowych, a nawet zakończenia programu skupu obligacji przez Fed.

Jednak prezydent Bukele zasugerował rozwiązanie „choroby drukowania pieniędzy”, które zostało przedstawione przez kilku zwolenników bitcoina, w tym Tylera Winklevossa, współzałożyciela Gemini.

Prezydent Bukele powiedział: „Czy możecie po prostu przestać drukować więcej pieniędzy?

 

Pieniądze ludzi: Bitcoin

Bitcoin od dawna jest postrzegany jako zabezpieczenie przed skutkami inflacji i jest to jeden z powodów, dla których dziesiątki milionów inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych akumuluje aktywa kryptograficzne.

 

Robert Kiyosaki, autor bestsellerów popularnej książki na temat wiedzy finansowej “Bogaty ojciec, Biedny ojciec”, namawiał nawet swoich odbiorców do przyjęcia bitcoina, który opisał jako pieniądze ludzi.

Salwador wywołał falę na początku tego roku, kiedy przyjął bitcoin jako legalny środek płatniczy. Od tego czasu kraj nie wycofał się ze swojej decyzji i nadal gromadzi cyfrową walutę.

🙋🏼‍♂️ Jeśli jesteś osobą nową, która nie ma wiedzy na tematy związane z Bitcoin oraz technologią BlockChain, to tutaj znajdziesz podstawowe informacje oraz dokładną instrukcję (krok po kroku) i dowiesz się jak kupić pierwsze kryptowaluty.

Więcej wpisów

Ledger-Nano-X
EDUKACJA
mmajerski

Portfel Kryptowalut Ledger Nano X

Czy poszukujesz bezpiecznego i łatwego w użyciu portfela do przechowywania swoich kryptowalut? Ledger, jeden z najlepiej ocenianych portfeli na rynku, zapewnia pełne bezpieczeństwo i łatwe zarządzanie kryptowalutami.

Czytaj więcej »

🛑 UWAGA! Artykuł i zawarte w nim informacje nie są poradą inwestycyjną. Inwestując na rynku kryptowalut działaj bardzo ostrożnie i bez emocji. Zanim zainwestujesz swoje pieniądze w jakiekolwiek aktywa, zrób własne rozeznanie rynku i zasięgnij porady u licencjonowanego doradcy inwestycyjnego oraz zaakceptuj Regulamin portalu Krypto Akademia. Pamiętaj, że na każdym rynku (akcje, nieruchomości, obligacje rządowe, złoto czy kryptowaluty) możesz stracić 100% swojego kapitału!

Powyższy wpis został opracowany na podstawie wiadomości ogólnodostępnych w internecie, które publikowane są zarówno w formie tekstowej jak i audio-wizualnej (materiały video oraz podcasty audio).