Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.
Menu

Zostało już tylko 10% Bitcoinów do wydobycia

W SKRÓCIE

Świeże dane pokazują, że wydobyto własnie 90% całkowitej podaży Bitcoina. Wykopanie pozostałych 10% zajmie krypto górnikom ponad 100 lat.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Telegram
Kopanie BitCoinów

Bitcoin (BTC) osiągnął dziś (poniedziałek 13 grudnia 2021) kamień milowy w swojej historii. Właśnie wydobyto 90% całkowitej podaży króla kryptowalut.

Aktualne dane z Blockchain.com pokazują, że w obiegu jest już 18,899,000 Bitcoinów, co oznacza, że tylko 10% całkowitej podaży pozostało do wydobycia. Podczas gdy wydobycie pierwszych 90% BTC zajęło około 12 lat, reszta zajmie znacznie więcej czasu.

 

Bitcoin ma twardy limit 21 milionów monet (max supply) ustalonych przez jego anonimowego twórcę Satoshi Nakamoto. To ograniczenie jest zapisane w kodzie źródłowym Bitcoina i wymuszane przez węzły sieciowe. Hard cap na Bitcoin ma kluczowe znaczenie dla jego propozycji (wartości) jako waluty i narzędzia inwestycyjnego.

 

Ukończenie procesu wydobywania bitcoinów zajmie jeszcze 119 lat, ponieważ tempo produkcji nowego bitcoina jest zmniejszane o połowę co cztery lata we wcześniej ustalonym wykonaniu protokołu, znanego również jako halving bitcoinów.

Ponieważ łańcuch bloków Bitcoin tworzy nowe BTC tylko jako nagrodę dla górników weryfikujących nowe bloki, halving zapewnia, że ​​​​produkowana jest mniejsza ilość bitcoinów wraz ze wzrostem całkowitej podaży w obiegu.

 

Od maja 2020 r. górnicy zarabiają 6,25 Bitcoina za każdy nowy zweryfikowany blok (co około 10 minut). Codziennie wydobywane jest więc 900 nowych BitCoinów. Stawka ta spadnie do 3,125 BTC za blok w następnym halvingu w 2024 roku (każdego dnia wydobywane będzie już tylko 450 nowych BTC) i spadać będzie o połowę co około 4 lata. 

 

Do 2040 r. nagroda za blok zostanie zmniejszona do mniej niż 0,2 BTC (wydobywane będzie wtedy tylko około 28 BitCoinów dziennie), a do zgarnięcia pozostanie tylko 80,000 bitcoinów z 21 milionów.

Wydobywanie ostatniego Bitcoina zajmie blisko 40 lat.

90% BTC jest już w obiegu
Wydobyto już 90% wszystkich BitCoinów

🙋🏼‍♂️ Jeśli jesteś osobą nową, która nie ma wiedzy na tematy związane z Bitcoin oraz technologią BlockChain, to tutaj znajdziesz podstawowe informacje oraz dokładną instrukcję (krok po kroku) i dowiesz się jak kupić pierwsze kryptowaluty.

Więcej wpisów

Ledger-Nano-X
EDUKACJA
mmajerski

Portfel Kryptowalut Ledger Nano X

Czy poszukujesz bezpiecznego i łatwego w użyciu portfela do przechowywania swoich kryptowalut? Ledger, jeden z najlepiej ocenianych portfeli na rynku, zapewnia pełne bezpieczeństwo i łatwe zarządzanie kryptowalutami.

Czytaj więcej »

🛑 UWAGA! Artykuł i zawarte w nim informacje nie są poradą inwestycyjną. Inwestując na rynku kryptowalut działaj bardzo ostrożnie i bez emocji. Zanim zainwestujesz swoje pieniądze w jakiekolwiek aktywa, zrób własne rozeznanie rynku i zasięgnij porady u licencjonowanego doradcy inwestycyjnego oraz zaakceptuj Regulamin portalu Krypto Akademia. Pamiętaj, że na każdym rynku (akcje, nieruchomości, obligacje rządowe, złoto czy kryptowaluty) możesz stracić 100% swojego kapitału!

Powyższy wpis został opracowany na podstawie wiadomości ogólnodostępnych w internecie, które publikowane są zarówno w formie tekstowej jak i audio-wizualnej (materiały video oraz podcasty audio).