Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.
Menu

Fotograf zarobił 1,4 miliona dolarów na Bored Ape NFT

W SKRÓCIE

Wielokrotnie nagradzany fotograf poinformował, że osiągnął ogromny zysk ze sprzedaży swojego niezamiennego tokena (NFT) Bored Ape Yacht Club.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Telegram
million dolarów za NFT małpy

13 grudnia nominowany do nagrody Emmy fotograf John Knopf ogłosił, że sprzedał swój Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT.

Oświadczenie nie byłoby warte uwagi, gdyby nie otrzymał za to 347 ETH. Knopf stwierdził, że pierwotnie zakupił laserową małpę astronautę numer 9452 w dniu, w którym została przekazana do przedsprzedaży, za jedyne 0,08 ETH.

Masowa sprzedaż przyniosła mu około 1,39 miliona dolarów zysku przy obecnych cenach ETH. W odpowiedzi na sprzedaż, wzruszony Knopf powiedział: „W tej chwili brakuje mi słów. Tak bardzo płaczę.  Dziękuję BoredApeYC za całkowitą zmianę mojego życia i całej społeczności!”

 

Pomyłka za milion dolarów 

Kupujący, dyrektor generalny Chain Protocol, Deepak Thapliyal, podsumował zakup, stwierdzając, że zdecydował się zakupić małpę, swoje pierwsze NFT. 

Włożył 655 ETH do swojego portfela, przygotowując się do zakupu Astro-ape po pełnej cenie wywoławczej. Podejrzenia pojawiły się w związku z transakcją, ponieważ 230 ETH zostało omyłkowo wysłane do sprzedającego oprócz ceny kupna.

„Po złożeniu pierwotnej oferty musiałem przenieść 230 ETH do innego portfela w telefonie komórkowym.  Myślałem, że przycisk kopiowania adresu, który wysyłałem, również został naciśnięty prawidłowo.

Następnie próbował skontaktować się z Knopf, aby wyjaśnić błąd i uzgodnić cenę NFT.

„Opowiedziałem swoją historię i powiedziałem mu, że chcę jego małpy. Szybko poinformował mnie, że nie ma zamiaru zatrzymać moich pieniędzy i odeśle je z powrotem”.

Knopf zwrócił 230 ETH (około 920,000 $) po tym, jak obaj uzgodnili cenę 347 ETH za sztukę.

Błędy nie są rzadkością w świecie sprzedaży NFT.  Pod koniec sierpnia zmutowana małpa NFT została sprzedana za 17 USDC zamiast 17 ETH.

 

Najlepiej sprzedające się NFT tygodnia

Według platformy analitycznej Nonfungible w ciągu ostatnich siedmiu dni łączna wartość sprzedaży NFT wyniosła 275 milionów dolarów. Najlepiej sprzedającą się kolekcją NFT w zeszłym tygodniu był CryptoPunks, którego sprzedaż wyniosła 50 milionów dolarów.

Drugim jest Bored Ape Yacht Club, z tygodniową sprzedażą w wysokości 41 milionów dolarów.

Jak kupić pierwszy token niewymienny (NFT)?

Nie posiadasz żadnych tokenów NFT? Chciałbyś dowiedzieć się jak je kupić? Już teraz ➡ zobacz dokładną instrukcję zakupu NFT Cronos Chimp club

🙋🏼‍♂️ Jeśli jesteś osobą nową, która nie ma wiedzy na tematy związane z Bitcoin oraz technologią BlockChain, to tutaj znajdziesz podstawowe informacje oraz dokładną instrukcję (krok po kroku) i dowiesz się jak kupić pierwsze kryptowaluty.

Więcej wpisów

Ledger-Nano-X
EDUKACJA
mmajerski

Portfel Kryptowalut Ledger Nano X

Czy poszukujesz bezpiecznego i łatwego w użyciu portfela do przechowywania swoich kryptowalut? Ledger, jeden z najlepiej ocenianych portfeli na rynku, zapewnia pełne bezpieczeństwo i łatwe zarządzanie kryptowalutami.

Czytaj więcej »

🛑 UWAGA! Artykuł i zawarte w nim informacje nie są poradą inwestycyjną. Inwestując na rynku kryptowalut działaj bardzo ostrożnie i bez emocji. Zanim zainwestujesz swoje pieniądze w jakiekolwiek aktywa, zrób własne rozeznanie rynku i zasięgnij porady u licencjonowanego doradcy inwestycyjnego oraz zaakceptuj Regulamin portalu Krypto Akademia. Pamiętaj, że na każdym rynku (akcje, nieruchomości, obligacje rządowe, złoto czy kryptowaluty) możesz stracić 100% swojego kapitału!

Powyższy wpis został opracowany na podstawie wiadomości ogólnodostępnych w internecie, które publikowane są zarówno w formie tekstowej jak i audio-wizualnej (materiały video oraz podcasty audio).