Menu

NIKE wkracza do NFT i Metaverse

W SKRÓCIE

Wiodąca na świecie firma produkująca odzież sportową – Nike Inc. – ogłosiła przejęcie RTFKT (wymawiane „artefakt”). Podobnie jak Nike, ta ostatnia oferuje również buty, z wyjątkiem tych, które istnieją tylko w formie cyfrowej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Telegram
NIKE kryptowaluty

Amerykański gigant odzieży sportowej – Nike – ujawnił swój skok w przestrzeń metaverse we wpisie na swojej oficjalnej stronie internetowej. Opisał RTFKT jako „wiodącą markę, która wykorzystuje najnowocześniejsze innowacje, aby dostarczać kolekcje nowej generacji, które łączą kulturę i gry”.

 

John Donahoe – prezes i dyrektor generalny Nike – stwierdził, że ta akwizycja jest krokiem w kierunku cyfrowej transformacji jego firmy. Ponadto stworzyłoby więcej możliwości obsługi sportowców i osób zainteresowanych sportem, kreatywnością, grami i kulturą. Jednak zespół Nike nie ujawnił warunków umowy.

 

Naszym planem jest inwestowanie w markę RTFKT, służenie i rozwijanie ich innowacyjnej i kreatywnej społeczności oraz poszerzanie cyfrowego śladu i możliwości Nike” – podsumował.

 

Benoit Pagotto, jeden ze współzałożycieli RTFKT – również skomentował współpracę. Oczekuje, że studio NFT skorzysta z „fundamentalnej siły Nike”. Szef zarządu dodał, że amerykańska marka odzieży sportowej była jedyną, która pasowała do „głębokiej pasji, jaką wszyscy mamy do innowacji, kreatywności i społeczności”.

 

Utworzony przez Benoita Pagotto, Chrisa Le i Stevena Vasileva na początku ery COVID w styczniu 2020 roku, RTFKT narodził się dla Metaverse.

Wykorzystuje najnowsze silniki w grach, NFT, uwierzytelnianie blockchain i rzeczywistość rozszerzoną w połączeniu z doświadczeniem produkcyjnym, aby tworzyć jedyne w swoim rodzaju trampki i cyfrowe artefakty.

 

Adidas już jest w METAVERSE

Na początku tego miesiąca Adidas – kolejna duża marka uważana za najlepszego konkurenta Nike – nawiązała trzy partnerstwa związane z Metaverse z Punks Comic, GMoney i Bored Ape Yacht Club (BAYC).

Popularna firma sportowa wypuściła zwiastun wideo z okazji tej współpracy. Na nim GMoney, kryptopunk i znudzona małpa, lecą razem z kosmosu w kierunku Ziemi.  Cała scena rozgrywa się w melodii Louisa Armstronga „What a wonderful world”.

„Czas wejść w świat nieograniczonych możliwości” – podsumowała firma.

Warto zauważyć, że Coinbase – wiodąca amerykańska giełda kryptowalut – odpowiedziała na ogłoszenie Adidasa, obiecując spotkać się z nimi w Metaverse. 

🙋🏼‍♂️ Jeśli jesteś osobą nową, która nie ma wiedzy na tematy związane z Bitcoin oraz technologią BlockChain, to tutaj znajdziesz podstawowe informacje oraz dokładną instrukcję (krok po kroku) i dowiesz się jak kupić pierwsze kryptowaluty.

Więcej wpisów

Krypto Akademia
mmajerski

DeFi – zdecentralizowane finanse na rynku kryptowalut

Odkryj świat finansów zdecentralizowanych (DeFi) i dowiedz się, jak może on zmienić sposób, w jaki zarabiasz i inwestujesz swoje środki. W naszym najnowszym wpisie na blogu przedstawiamy podstawowe informacje o DeFi oraz różne możliwości zarobku, takie jak staking, lending i yield farming. Zanurz się w fascynującej przyszłości finansów!

Czytaj więcej »
EDUKACJA
mmajerski

Stablecoiny

Nie wiesz, co to Stablecoin? Sprawdź nasz najnowszy wpis ⬇️ i dowiedz się, jak działają te stabilne kryptowaluty oraz jakie zagrożenia ze sobą niosą.

Czytaj więcej »
EDUKACJA
mmajerski

Co To Jest Bitcoin

Bitcoin jest jedną z pierwszych kryptowalut i jest obecnie najbardziej popularną i wartościową kryptowalutą. Wartość Bitcoina jest ustalana przez rynek i zależy od popytu i podaży. W odróżnieniu od tradycyjnych walut, nie jest on kontrolowany przez jednostki rządowe ani banki centralne.

Czytaj więcej »

🛑 UWAGA! Artykuł i zawarte w nim informacje nie są poradą inwestycyjną. Inwestując na rynku kryptowalut działaj bardzo ostrożnie i bez emocji. Zanim zainwestujesz swoje pieniądze w jakiekolwiek aktywa, zrób własne rozeznanie rynku i zasięgnij porady u licencjonowanego doradcy inwestycyjnego oraz zaakceptuj Regulamin portalu Krypto Akademia. Pamiętaj, że na każdym rynku (akcje, nieruchomości, obligacje rządowe, złoto czy kryptowaluty) możesz stracić 100% swojego kapitału!

Powyższy wpis został opracowany na podstawie wiadomości ogólnodostępnych w internecie, które publikowane są zarówno w formie tekstowej jak i audio-wizualnej (materiały video oraz podcasty audio).